Josefův Důl 145, 468 44, Česká republika
+420 607 631 003
chata.jizerskehory@seznam.cz

O nás

Náš příběh

Vítáme vás na stánkách našeho rodinného penzionu, který jsme vytvořili díky a pro naše tři krásné děti 🙂 .

 

Nabízíme:

 

 • úchvatnou přírodu
 • mnoho venkovních i vnitřních aktivit pro děti
 • služby na úrovni
 • bydlení v prostorných stylových pokojích
 • zdravé jídlo

A to vše na místě zasazeném do úchvatné přírody. Přímo pod chatou teče čistá, horská řeka. Voda v ní proudící má sílu léčit a očišťovat.
Penzion je umístěn na konci civilizace na velkém pozemku, jež nemá bezprostřední sousedy. Což z něj činí oázu klidu a míru. Je jako stvořený pro aktivity, které potřebují soukromí.

 • seberozvojové semináře, kurzy a školení
 • duchovní semináře
 • svatby
 • oslavy
 • meetingy
 • teambuilding
 • workshopy

 

A jak jsme se dostali k tomu, že jsme koupili, přestavěli a provozujeme rodinný lehce “alternativní” 🙂 penzion?

 

Cesta k realizaci penzionu začala už početím a narozením našeho prvního syna Michaela. I když jsme to tehdy ještě netušili 🙂 . Cestovali jsme po světě. Létali jsme přes oceány. Měnili místa podle toho, kde byly aktuálně vlny sjízdné na surfu. Surfing, cestování a zdravý životní styl byl smyslem našich životů. Po Míšovi se nám narodil prostřední Rafael a nakonec naše princezna Kayla. S dětmi jsme se usadili v Praze. Naše krásná Praha nám však brzy nestačila poskytnout dostatek svobodného pohybu na čerstvém vzduchu.

K provozování penzionu nebo jak říkáme “naší chaty”, nás přivedla potřeba poskytnout našim dětem množství podnětů v přírodě. Aby si mohly bez omezení hrát celé dny venku a nikdo a nic jim nebránil bádat, zkoumat, tvořit, hrát si v bahně a šplhat nejen po stromech 🙂 . Jenže ta, co jsme našli, byla poněkud větších rozměrů 🙂 . A nám bylo líto ji zmenšovat, protože v budoucnu už by nikdy znovu zvětšit nešla. Nachází se v chráněné krajinné oblasti.

Zdejší příroda se svými smrkovými lesy, kameny porostlými mechem, čistou řekou, okouzlující ohromnou přehradou, roubenými chaloupkami a srdečnými lidmi nás naprosto okouzlila. Poslední den našeho pobytu jsme našli místo bez sousedů, na konci cesty, chalupu stojící na velkém pozemku, který z jedné strany lemuje řeka Kamenice, z druhé hustý porost stoletých smrků. A najednou bylo vše jasné. Musíme sem. Tady budou naše děti mít skutečně krásné dětství plné zážitků. Prostě pohádka.

A protože ta naše chata byla pro jednu rodinu docela velká, začala se nám v hlavě rodit myšlenka na penzion. Zbývalo vyřešit otázku jak? Zda vařit pro hosty či nevařit? Vycházeli jsme z toho, co bychom na dovolené chtěli my. Klid, pohodu, perfektní servis s kvalitním jídlem. Odpočinek bez práce pro rodiče a dost vyžití venku i uvnitř pro děti. Okolí chalupy poskytuje dost místa na sport i pro dospělé.

Pokoje jsou prostorné, aby si děti mohly hrát na zemi, aktivní rodiče si po ránu zacvičit 🙂 . Manželské postele mají matrace vcelku a v oknech jsou sítě. Tyto drobné “vychytávky” se nám moc osvědčily. Herna není dětský “koutek”, ale prostor, kde se děti mohou protáhnout a houpačky k tomu patří. Protože máme děti tři, máme i houpačky tři.

Okolí chalupy je kultivováno s citem, s ohledem na terén a přirozený růst stromů a rostlin. Nečekejte žádné uměle vytvořené skalky, přetváření terénu a uhlazenost na úkor přírody.

Naše motivace a zároveň naše “filosofie” je dělat vše tak, jak bychom chtěli, aby to dělali nám.

Kéž se u nás cítíte jako my – jedním slovem úchvatně. Budeme proto dělat vše, co je v našich silách.

Předcházející řádky “hovoří” o našich počátečních motivacích. Za necelý rok jsme se posunuli díky našim dětem – jak jinak 🙂 . Naučily se plavat a lyžovat. Potřebují další výzvy – pro lezení ve výškách, ježdění na kolech a jiných kolečkách. A tak jsme vybudovali U rampu a domeček ve stromech 🙂 .

Co dalšího? Už např. víme, že v nekuřácké chalupě je třeba nekuřácký personál.

Těšíme se na vás – moc.